Jakie pęsety do przedłużania rzęs wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając pęsety do rzęs?

Jakie pęsety do przedłużania rzęs wybrać? Omawiamy pęsety do rzęs - Rzęsy Miu Blog - Miu Lashes Polska

Jakie pęsety do przedłużania rzęs wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając pęsety do rzęs?

Jakie pęsety do przedłużania rzęs wybrać?  Na co zwrócić uwagę wybierając pęsety do rzęs? Czym powinna charakteryzować się najlepsza pęseta? Z tymi pytaniami musi się z całą pewnością zmierzyć każda stylistka rzęs. Podpowiemy czym się kierować podczas wyboru perfekcyjnej pęsety.

Nic tak nie potrafi uprzykrzyć pracy stylistki rzęs, jak może to zrobić zła pęseta. Jako główne narzędzie w rękach profesjonalistki nabiera ona wręcz personalizowanego charakteru, przez co trudno nam się z nimi rozstać nawet wtedy gdy ich precyzja przestaje być tak doskonała.

Odpowiednio dobrana pęseta do rzęs będzie służyć nam miesiącami (a nawet latami!) pod warunkiem, że będziemy o nią odpowiednio dbać i że przez przypadek nie spadnie nam na podłogę (wtedy jest jak z przysłowiową kromką posmarowaną masłem ;)).

Jak więc dokonać najlepszego wyboru minimalizując ryzyko źle zainwestowanych pieniędzy?

Sprawa ma się podobnie jak przy zakupie samochodu. Nierozsądnie jest kierować się tylko walorami wizualnymi – mają one oczywiście nieocenioną wartość – jednak przede wszystkim powinno nam zależeć nam na bezawaryjności i komfortowej współpracy z naszymi sprzętami.

Jakie pęsety do przedłużania rzęs wybrać?

Na co zwrócić uwagę?

PRECYZJA – dobra pęseta do rzęs musi charakteryzować się doskonałą częścią styczną, dzięki której  chwytane rzęsy lub całe kępki nie będą się rozsypywać lub zmieniać swojego położenia. Zaostrzona część pęsety ułatwi nam również separację rzęs naturalnych.

LEKKOŚĆ CHWYTANIA – wielogodzinna praca i nieustanne łapanie rzęs sprawiają, że dłonie stylistki narażone są na przeciążenia i problemy związane z nadgarstkami. Aby temu zapobiec wybieraj pęsety, które z łatwością można ścisnąć  bez używania większej siły.

KSZTAŁT – on też nie jest bez znaczenia. Odpowiedni profil pęsety ułatwi i przyspieszy nam pracę bez względu czy wykonywać będziemy separację czy łapanie rzęs. Pamiętaj, że nie ma jednego idealnego kształtu pęsety. To co dla jednej stylistki będzie strzałem w dziesiątkę Tobie może zupełnie nie odpowiadać . W tym przypadku warto wypróbować kilka modeli żeby wybrać ten najlepszy dla Ciebie.

MATERIAŁ – jego jakość i właściwości mogą sprawić, że swoją pęsetą będziesz cieszyć się przez długi czas. Materiał, z którego wykonana jest pęseta powinien być odporny na wodę, która jest składnikiem preparatów do dezynfekcji, które podczas częstego stosowania mogą doprowadzić do rdzewienia narzędzia. Trzon pęsety musi być obło wykończony żeby nie ranił dłoni.

WAGA – nawet niewielka waga narzędzia, które jest w naszej dłoni przez kilka godzin potrafi być odczuwalna. Profesjonalne pęsety do stylizacji rzęs Miu Lashes wykonane ze stali chirurgicznej mają tak dopasowaną wagę , że pracując nawet cały dzień nie będą Ci ciążyć w dłoni.

WYGLĄD – tylko my kobiety wiemy, że piękne rzeczy cieszą nasze oko i sprawiają, że czujemy się lepiej w ich towarzystwie. Dlaczego więc nie przełożyć tego również na środowisko swojej pracy? Klasyczne a zarazem nowoczesne , czy kolorowe i wzorzyste? Tutaj kieruj się własnym gustem i upodobaniami. Pamiętaj jednak, że intensywne kolory i wzory szybko się nudzą.

Kiedy stajesz przed wyborem nowego narzędzia zawsze istnieje ryzyko, że nie do końca przypadniecie sobie do gustu. Aby jednak nie próbować w nieskończoność i nie wydać zbyt dużej ilości pieniędzy zminimalizuj ryzyko sprawdzając przed zakupem powyższą listę.

Pęsety do przedłużania rzęs Miu Lashes

Doskonałe narzędzia dla profesjonalistów

Jakie pęsety do przedłużania rzęs znajdziesz w ofercie Miu Lashes? Gama jest szeroka. W tej chwili dostępnych jest sześć podstawowych modeli pęset przeznaczonych dla stylistek na każdym poziomie zaawansowania. Wszystkie są w pełni profesjonalne, piękne i ergonomiczne. Znajdziesz je w sklepie internetowym PROcosmetics – bezpośredni odnośnik znajduje się również w menu tego bloga. Możesz też kliknąć tutaj

Przeczytaj również koniecznie artykuł o produktach do separacji rzęs – Płatki czy taśma? Czyli co wybrać do separacji dolnych rzęs