Płatki czy taśma? Czyli co wybrać do separacji dolnych rzęs.

Płatki czy taśma - co wybrać do separacji dolnych rzęs - Rzęsy Miu Blog - Miu Lashes Polska

Płatki czy taśma? Czyli co wybrać do separacji dolnych rzęs.

Płatki czy taśma? Czym separować dolne rzęsy? Oto jest pytanie 😉 Separacja dolnych rzęs stanowi nieodłączny element każdej profesjonalnej stylizacji rzęs. Od tego w jaki sposób zostanie przeprowadzona i jakie produkty zostaną do niej użyte zależy komfort pracy stylistki oraz bezpieczeństwo i wygoda naszej klientki. Biorąc pod uwagę fakt, że każda z nas jest inna i dla każdej z nas komfort może oznaczać zupełnie co innego prześledzimy produkty, które są najczęściej używane przez stylistki rzęs.

Płatki czy taśma – porównanie produktów do separacji rzęs

Płatki kolagenowe

Płatki kolagenowe pod oczy są w zdecydowanej czołówce produktów używanych do separacji. Ich właściwości odżywcze, łatwość zdejmowania i zapach sprawiają, że pod względem walorów pielęgnacyjnych pozostawiają daleko w tyle inny asortyment. Niekwestionowanym plusem płatków jest ich gładka powierzchnia, która nie haczy się o pęsety i ułatwia stworzenie mapy stylizacji. Przyjemna, lekko wilgotna część wewnętrzna ma właściwości chłodzące i nawilżające dzięki czemu klientka po zabiegu nie odczuwa przesuszenia a jej powieki są nawilżone i wygładzone.

Taśmy

TAŚMA PAPIEROWA – najtańsza i najbardziej ekonomiczna opcja separacji dolnych rzęs. Cena takiej taśmy oscyluje w granicach 4 złotych a jej długość to aż 5 metrów. Łatwo więc obliczyć, że z jednej rolki możemy wykonać aż 50 zabiegów. Niestety w moim odczuciu walory tego produktu na wydajności i cenie się kończą. Taśma papierowa ma włóknistą powierzchnię co sprawia, że ostrza pęsety często o nią zahaczają, co w konsekwencji powoduje plątanie się włókien z taśmy z doklejonymi rzęsami. Klej znajdujący się po wewnętrznej stronie taśmy przylega mocno do skóry więc jej odrywanie może sprawiać klientce ból i wyrywać dolne rzęsy. Jednak największym zagrożeniem ze strony tego produktu jest możliwość uszkodzenia rogówki oka klientki ostrym brzegiem taśmy – a skutki tego mogą być bolesne i niebezpieczne. W myśl mojej zasady – przede wszystkim nie szkodzić – na taśmę papierową nie ma miejsca w moim rzęsowym kufrze.

TAŚMA PIANKOWA – miękka taśma medyczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla klientek, które łzawią podczas zabiegu. Jednolita i zwarta struktura nie puchnie nie zmienia swojego położenia w momencie kontaktu z wilgocią co daje niesamowity komfort w przypadku problematycznych i niespokojnych klientek. Ich walorem jest również wydajność.

TAŚMA PERFOROWANA – może okazać się pomocna przy podklejaniu opadającej powieki górnej. Nie powinna powodować dyskomfortu nawet w przypadku osób wrażliwych.

TAŚMA SILIKONOWA – podobnie jak pozostałe taśmy nadaje się zarówno do podklejania powieki dolnej jak i górnej. Osoby wrażliwe nie powinny mieć niepożądanych reakcji gdyż jak wskazuje producent jest ona antyalergiczna.

Płatki czy taśma?

Podsumowanie

Jak to w życiu bywa wszystko ma swoje plusy i minusy. Zatem – płatki czy taśma? Płatki kolagenowe są produktem ekskluzywnym, klientki zauważają różnicę i traktują to jako wartość dodaną do zabiegu. Trudno się dziwić ponieważ różnicę w wyglądzie powieki pod oczami po użyciu taśmy a płatków widać gołym okiem. Płatki jednak są mobilne i w momencie zbyt mocnego dociskania pęsetą mogą przesunąć się w górę lub dół powieki co może doprowadzić do łzawienia oczu. Taśma piankowa trzyma się dobrze, jej kształt można indywidualnie dostosować do oka klientki ale już ściąganie jej nie jest tak przyjemne i skóra pod oczami może być minimalnie przesuszona. Taśmy papierowe, perforowane i silikonowe mogą stanowić świetną pomoc przy podnoszeniu opadającej powieki. Aby więc zapewnić sobie odpowiednią jakość pracy zaopatrz się w kilka produktów i wybieraj je zgodnie z własnymi upodobaniami. W ofercie Miu Lashes znajdziesz zarówno płatki jak i taśmy do separacji dolnych rzęs.

Zachęcam również do przeczytania artykułu Jaki klej do przedłużania rzęs wybrać?