Jaki klej do przedłużania rzęs wybrać? Omawiamy kleje do rzęs

Jaki klej do przedłużania rzęs wybrać? - Wszystko o przedłużaniu rzęs - Blog o przedłużaniu rzęs - Rzęsy Miu Blog - Miu Lashes Polska

Jaki klej do przedłużania rzęs wybrać? Omawiamy kleje do rzęs

Jaki klej do przedłużania rzęs wybrać? To pytanie, które zadaje sobie raz na jakiś czas każda stylistka rzęs – wraz z rozwojem umiejętności czy choćby zmianą panujących wokół warunków atmosferycznych spowodowanych zmianami zachodzącymi w przyrodzie (pory roku, temperatura powietrza, wilgotność). Jako, że jest to blog o przedłużaniu rzęs, nie mogło zabraknąć garści informacji o klejach. Bez względu na to czy jesteś początkującą, czy zaawansowaną stylistką rzęs, musisz przyznać, że wybór odpowiedniego kleju to jedna z kluczowych decyzji stanowiąca o jakości i tempie Twojej pracy. To od niego zależy trwałość aplikacji, bezpieczeństwo Twojej klientki i, co nie mniej ważne, jej komfort. Jak więc zabrać się za wybór odpowiedniego kleju aby był on pomocnikiem w naszej pracy?

Jaki klej do przedłużania rzęs wybrać?

Od czego zacząć wybierając klej do rzęs?

Aby dowiedzieć się, jaki klej do przedłużania rzęs wybrać, musisz na początku odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

 1. Jak często wykonujesz rzęsy (czy robisz to sporadycznie, czy jest to Twoje główne zajęcie)?
 2. Jaka temperatura panuje w pomieszczeniu?
 3. Jaką wilgotność ma powietrze w miejscu Twojej pracy?
 4. W jakim tempie aplikujesz pojedynczą rzęsę lub kępkę rzęs?
 5. Czy osoba, której wykonujesz aplikację jest wrażliwa na opary kleju?

 

Odpowiedź na powyższe pytania zawęzi grono potencjalnych klejów i wybór okaże się znacznie prostszy niż przewidywałaś. Spróbujmy więc przeanalizować je wspólnie żeby jeszcze bardziej ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Jak często wykonujesz aplikacje rzęs?

W pierwszej chwili myślisz – co to ma właściwie do rzeczy? Ale gospodarowanie własnymi zasobami to jedna z kluczowych umiejętności niezbędnych w rozwoju własnej działalności. I nie mówimy tu o przesadnej oszczędności, ale o przemyślanym i rozważnym dokonywaniu zakupów. Zakładając, że aplikacje wykonujesz raz dziennie, nie ma sensu inwestować w klej o pojemności 10ml ponieważ i tak jego większość wyląduje w koszu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w 5ml buteleczkę i będzie ona wystarczająca – nawet biorąc pod uwagę zwiększającą się ilość zainteresowanych klientek. Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku dużej ilości klientek przyjmowanych jednego dnia. Kupowanie kleju 3ml sprawi, że będziesz musiała pamiętać o zakupie przynajmniej raz w tygodniu.

Jaka temperatura panuje w pomieszczeniu, w którym pracujesz?

Świadomość warunków w jakich pracujesz jest niezwykle ważna i pozwoli Ci na świadome dostosowywanie ich do takiego stopnia, aby sprzyjały Twojej pracy. Zbyt wysoka temperatura sprawi, że rozpuszczalniki zawarte w kleju będą szybciej odparowywać, co w konsekwencji prowadzi do szybszego gęstnienia kleju. Kupując klej sprawdź w jakiej temperaturze funkcjonuje najlepiej. W odniesieniu do zaleceń dotyczących konkretnego kleju, warto zadbać o odpowiednie warunki w pomieszczeniu, w którym wykonywane są aplikacje. Dzięki temu unikniesz niespodzianek. Niezwykle pomocna w tym wypadku okazuje się stacja pogodowa, która pomoże Ci określić, co należy zrobić, aby warunki były idealne.

Jaką wilgotność ma powietrze w miejscu Twojej pracy?

Kleje do rzęs należą do gupy cyjanoakrylowych więc istotną rolę w ich funkcjonowaniu odgrywa wilgotność powietrza. Zbyt wysoka przyspiesza polimeryzację kleju, efekt – klej schnie szybciej, zbyt niska wilgotność z kolei wydłuża czas schnięcia. Stąd też o różnych porach roku możesz mieć odczucie, że klej który znasz tak dobrze zachowuje się zupełnie inaczej. Podobnie jak w przypadku temperatury, warto zadbać również o odpowiednią wilgotność – z pomocą po raz kolejny przychodzi stacja pogodowa.

W jakim tempie aplikujesz pojedynczą rzęsę lub kępkę rzęs?

To jest jedna z kluczowych informacji, która decyduje o wyborze konkretnego kleju. Tempo Twojej pracy. Jeśli jesteś na początku swojej rzęsowej drogi, aplikacja idzie Ci wolno i zdarza się, że potrzebujesz dokonać poprawki podczas przykładania rzęsy zdecydowanie wybierz klej o wolniejszym czasie schnięcia. Jesteśmy jednak zdania, że z kolei zbyt wolny klej potrafi często utrudnić pracę a nie ją ułatwić więc tutaj też trzeba zachować rozwagę. Zawodowe stylistki docenią każdą zaoszczędzoną sekundę więc w ich przypadku im szybciej schnie klej tym lepiej.

Czy osoba, której wykonujesz aplikację jest wrażliwa na opary kleju?

Niekiedy odpowiedź na pytanie “jaki klej do przedłużania rzęs wybrać” warunkują również skłonności Twoich klientek. W naszym odczuciu nie ma kleju dla alergików, oko jest tak delikatną i wrażliwą częścią naszego ciała, że nie jesteśmy w stanie dać gwarancji, że akurat dana klientka nie zareaguje na niego alergicznie. Jest jednak możliwość zmniejszenia odczuwania jego obecności podczas aplikacji i wybór kleju o zmniejszonej emisji oparów.

W ofercie Miu Lashes mamy bardzo szeroką gamę klejów do przedłużania rzęs. Zostały one stworzone tak aby na każdym etapie pracy, i poziomie doświadczenia każdy znalazł idealny klej dla siebie. Możemy podzielić je na kleje dla początkujących, średniozaawansowanych i ekspertów oraz na kleje o mniejszej oparowości.

Jaki klej do przedłużania rzęs będzie dobry dla Ciebie?

Poznaj kleje do rzęs Miu Lashes.

 

KLEJ DO PRZEDŁUŻANIA RZĘS Miu Lashes S+
DLA POCZĄTKUJĄCYCH i ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH 

Klej S+ o umiarkowanym czasie schnięcia to bardzo dobry wybór dla stylistek, które cenią sobie możliwość ewentualnych poprawek. Bardzo dobrze sprawdza się u osób, które są na początku swojej rzęsowej drogi. Klej S+ jest bardzo elastyczny i średnio gęsty, co wpływa pozytywnie na komfort pracy. Schnie około 3 sekund więc nie powoduje sklejek.

Klej S+ sprawdza się przede wszystkim w aplikacjach klasyczną metodą 1:1.

Sugerowane warunki pracy:

 • wilgotność 40-65%
 • temperatura 19-23°C

 

KLEJ DO PRZEDŁUŻANIA RZĘS Miu Lashes ULTRA
DLA ZAAWANSOWANYCH 

Klej do rzęs ULTRA to jeden z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych klejów przez nasze klientki. Schnie szybko ok 2-3 sekundy, co przyspiesza proces aplikacji. Klej Ultra ze względu na prędkość wiązania przeznaczony jest dla stylistek z doświadczeniem. Idealnie nadaje się do metody 1:1.

Sugerowane warunki pracy:

 • wilgotność 35-65%
 • temperatura 19-23°C

 

KLEJ DO RZĘS Miu Lashes VOLUME
SPECJALISTA W DZIEDZINIE OBJĘTOŚCIOWEGO PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Klej VOLUME to specjalista w dziedzinie objętościowego przedłużania rzęs. Jest bardzo elastyczny, dzięki czemu utrzymuje nawet kilka rzęs. Nadaje się zarówno do małych objętości 2D-3D, jak i tych spektakularnych 6D-8D. Schnie błyskawicznie co bardzo przyspiesza pracę i nie powoduje powstawania sklejek. Uwielbiany przez nasze klientki. Przeznaczony wyłącznie dla zaawansowanych stylistów.

Klej VOLUME sprawdza się przede wszystkim w stylizacjach metodami objętościowymi 2D-8D, przez niektóre klientki stosowany również w klasycznej metodzie 1:1.

Sugerowane warunki pracy:

 • wilgotność 40-65%
 • temperatura 19-24°C

 

Miu Lashes EYELASH MASTER EFFICIENCY+

MISTRZ W DZIEDZINIE STYLIZACJI RZĘS

Klej Miu Lashes MASTER to niekwestionowany mistrz w dziedzinie profesjonalnej stylizacji rzęs. Przeznaczony wyłącznie dla zaawansowanych i mocno doświadczonych stylistów. Jest wyjątkowo elastyczny, a jego gęstość umiarkowana, co wpływa pozytywnie na komfort pracy. Jest bardzo szybki – wiąże już w 1 sekundę.

Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na warunki otoczenia przez co jego wydajność zwiększa się nawet o 40% w stosunku do innych klejów. Pozwala to na nawet 25% zmniejszenie kosztów materiałowych (kleju) w przeliczeniu na każdą klientkę.

Klej MASTER sprawdza się zarówno w aplikacjach klasyczną metodą 1:1 jak i w najmocniejszych stylizacjach objętościowych 2D-8D.

 

KLEJ DO RZĘS Miu Lashes SENSITIVE

O NISKIEJ OPAROWOŚCI

Klej SENSITIVE dzięki swojej obniżonej oparowości jest szczególnie polecany dla osób ze skłonnościami do alergii. Niestety w przypadku tego produktu trzeba liczyć się z wolniejszym czasem schnięcia – nawet 5 sekund.

 

Jaki klej do rzęs jest zatem przeznaczony dla Ciebie?

Czy już wiesz jaki klej do przedłużania rzęs wybrać? Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik pomoże Ci określić jaki klej do rzęs będzie dobry dla Ciebie.  Kiedy już znajdziesz klej idealny, pamiętaj aby go przechowywać i użytkować w taki sposób jak wskazuje na to producent. Ponieważ Twoje umiejętności z czasem będą się rozwijać a praca będzie nabierać tempa wróć do 5 pytań ponownie i sprawdź czy to nie czas na zmiany 🙂